Anka Geri Dönüşüm

ANKA Geri Dönüşüm-Atık Toplama Ltd.Şti. Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği uyarınca atık toplama kuralları çerçevesinde konteyner sistemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte ve müşterilerininde beğenisini kazanmış durumdadır. ANKA Geri Dönüşüm-Atık Toplama Ltd.Şti ülke ekonomisine kazandırdığımız katı atıklar güvenli bir şekilde toplanarak geri dönüşüm tesislerine kadar büyük özveri ile taşınmaktadır. Firmamız ayrıca Mersin ve diğer illerde hurda alım satımı ile faaliyetlerini sürdürmekle birlikte hurda kağıt, hurda karton-kutu-oluklu mukavva, hurda plastik, hurda malzeme, hurda atıkların alım satımını yapmaktadır.

* Firmamız Sanayi Kuruluşlarında oluşan;

- Kağıt/Karton Atıklar

- Plastik ve Naylon Atıklar

- Tahta / Palet Atıklarını

- Metal Hurda (DKP Sac Atıklar) Atıklarını

özel toplama sistemleri kurarak, endüstriyel ve geri dönüşebilir katı atıkların toplanması, nakliyesi, ve ekonomiye

tekrar kazandırılması için Geri Dönüşüm Tesislerine ulaşımını gerçekleştirir.

Firmamız işletmelerden hurda alımlarını ’konteyner’ sistemi ile gerçekleştirmektedir.

Konteyner sistemini kısaca özetlemek gerekirse;

Atık alımı yapılan çeşitli işletmeler,fabrikalar,hipermarketler, marketler… vs gibi işletmelerin belirlemiş oldukları alan içerisinde açık veya kapalı kasa konteynerlar bırakılmaktadır. Asgari 1000 kg/ton’luk bu konteynerlar dolduğu zaman firmanın belirlemiş olduğu gün ve saatte yenisi ile değiştirilir değişim üç dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

İşletmemize karışık olarak gelen kağıtlar işçilerimiz yardımı ile öncelikli olarak cinslerine göre sınıflandırılıp ayıklama işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra çeşitli iş makinelerimiz yardımı ile pres makinemiz de parçalanıp sıkıştırıldıktan sonra balya haline getirilir talep doğrultusunda Geri Dönüşüm Tesislerine sevki gerçekleştirilir.

* Atıklar kaynağında değerlendirilir, değerlendirilebilir atıklar çöpe karışmadan ayrıştırılarak biriktirilir.

* Atıklar cinslerine ve kompozisyonlarına göre konteynerlere alınır.

*Geri dönüştürülebilir atıklar geçici depolama tesisinde ayrılan alanda biriktirilerek, uygun geri kazanım tesislerine nakledilir.

*Firmamız atıklarınızın yönetimi konusundaki her türlü çalışmanıza bünyesinde bulunan Çevre Mühendisi ile destek verir.